7-Zip-logo

7-Zip

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...

7-Zip bilgisayarınız da bulunan sıkıştırılmış programları açabilen yada program sıkıştırmanıza olanak sağlayan hızlı ve güçlü bir programdır. Piyasada bulunan birçok dosya sıkıştırma programı mevcuttur ancak bir çoğunun beğenilmemesinin sebebi çok az dosya formatı destekliyor olmasıdır yada dosya sıkıştırma ve açma işlemlerinde yavaş kalıyor olmasıdır. Ancak 7-Zip Dosya Sıkıştırma Programı çok geniş format desteğine uyumludur hızı ise oldukça iyidir. Bilgisayarınız da bulunan dosya uzantısı farklı olan bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

7-Zip’in kendi sıkıştırma formatı 7z uzantısıdır. Dolayısı ile sıkıştırma yapacağınız dosya uzantıları da 7z uzantılı olacaktır. En çok kullanılan sıkıştırılma uzantılarını da destekler,  RAR, ZIP, TAR, GZ, LZH, LZA, ARJ ve ISO gibi tüm uzantı ve formatları açabilirsiniz.

Programı indirip kurmanızın ardından artık bir dosya sıkıştırmak için yapacağınız işlem çok basittir. Dosya ve klasörlerinize sağ tıklayın ve işleminizi gerçekleştirin. Oldukça fark yaratan diğer özelliğinden bahsetmek gerekirse internetten indirdiğiniz bir dosyanın orjinal olup olmadığı hakkında sizi bilgilendirecektir. Eğer orjinal ise ancak oynama yapıldıysa bile bunu tespit edebileceksiniz.

Güçlü bir Dosya Sıkıştırma Programı arıyorsanız 7-Zip kullanabilirsiniz. Ücretsiz olması bir şey kaybetmeyeceğimizi gösterir zaten. Son olarak ek bir bilgi verelim en iyi ücretsiz windows programları listesin de yer almaktadır, yani bir bilgisayar da olması gereken programlar listesinde.

7-Zip YAPILAN YORUMLAR